facebook_page_plugin
  • Sekcja Aikido w Saganie w Kenii gdzie Sensei Piotr Borowski prowadził zajęcia

  • aINkido - międzynarodowy staż na rzecz równości i integracji

  • Zajęcia dla dzieci

    Nasi instruktorzy prowadzą zajęcia dla dzieci już od 4 roku życia

  • Sensei Piotr Borowski 6 Dan Aikido Aikikai

  • Shinan Katsuaki Asai 8 Dan Aikido Aikikai

  • Shihan Minoru Kanetsuka 8Dan Aikido Aikikai

  • Shihan Yukimitsu Kobayashi 7 Dan Aikikai, instruktor w Hombu Dojo

  • Shihan Takeshi Kanazawa 7 Dan Aikikai, instruktor w Hombu Dojo

Wydarzenia


Z wielką przyjemnością informujemy, że 8 stycznia 2012r podczas ceremonii KagamiBiraki w Tokio, Doshu Moriteru UESHIBA ogłosił decyzję o nadaniu Panu Piotrowi Borowskiemu, prezesowi Polskiego Stowarzyszenia Aikido "Aikikai Polska" stopnia 6 dan!

Podczas tej samej ceremonii nadane zostały stopnie 6 dan Jerzemu Pomianowskiemu, prezydentowi Polskiej Federacji Aikido oraz Romanowi Hoffmannowi założycielowi Centrum Aikido Aikikai w Warszawie którym także składamy serdeczne gratulacje.

Gratulujemy także Panom Andrzejowi Sobolewskiemu, Robertowi Jerzemu Kracowi oraz Piotrowi Mastalerzowi, którzy otrzymali 5 dany Aikido Aikikai.

Wszystkim wyróżnionym życzymy szczęścia, zdrowia i pomyślności oraz dalszej wspaniałej pracy na rzecz rozwoju Aikido w Polsce.


Zarząd PSA

Koleżanki i koledzy, miło mi zakomunikować, że Doshu Moriteru Ueshiba wyraził zgodę na przeprowadzanie egzaminów na stopnie mistrzowskie dan w naszej organizacji. Zostaną one przeprowadzone podczas staży organizowanych przez nasze Stowarzyszenie, a prowadzonych przez japońskich nauczycieli.


Plan staży Aikikai Polska w tym roku szkolnym jest następujący:


- 19-20, marzec, 2005, Gdynia, Asai sensei, (koszt stażu 80zł),
- 23-24, kwiecień, 2005, Nowy Sącz, Fujimoto sensei,
- 04-05, czerwiec, 2005, Opole, Kanetsuka sensei.


Szczegółowe informacje dotyczące staży będą wysyłane w późniejszym terminie.

Wszystkich chętnych (spełniających odpowiednie warunki), którzy chcą przystąpić do egzaminów na stopnie dan, proszę do 13 lutego o przesłanie na adres sekretariatu Stowarzyszenia (lub przez pocztę elektroniczną) danych spisanych z legitymacji yudansha: daty wszystkich egzaminów i nazwiska egzaminatorów, numery rejestracji, daty rejestracji poszczególnych stopni. Osoby zdające na 1 dan, proszę o podanie daty egzaminu na 1 kyu.

W imieniu Zarządu Aikikai Polska dziękuję Zarządowi Opolskiego Stowarzyszenia Aikido oraz wszystkim osobom, które brały udział w organizacji opolskiego stażu w dniach 29-30.01.2005.

Z koleżeńskim pozdrowieniem,
Prezes PSA, Piotr Borowski.

Współpracujemy z japońskimi Shihanami

Shihan Katsuaki Asai 8Dan Aikikai, szef Aikikai Niemcy oraz instruktor w dojo w Dusseldorfie.

Katsuaki Asai 8Dan

Shihan Minoru Kanetsuka 8Dan Aikikai, Dyrektor techniczny Brytyjskiej Federacji Aikido.

Minoru Kanetsuka 8Dan

Shihan Takeshi Kanazawa 7Dan Aikido Aikikai, instruktor w Hombu Dojo.

Yukimitsu Kobayashi 7Dan

Shihan Takeshi Kanazawa 7Dan Aikido Aikikai, instruktor w Hombu Dojo.

Takeshi Kanazawa 7Dan

O nas

Seminaria międzynarodowe

Jako jedna z nielicznych, nasza organizacja współpracuje z czterema japońskimi Shihanami. Dzięki tej współpracy organizujemy międzynarodowe seminaria Aikido.

Promocja Aikido

Aktywnie promujemy Aikido w kraju i za granicą. Dzięki projektowi aINkido rozpowszechniamy Aikido również pośród osób niepełnosprawnych.

Fundacja Aikikai

Nasze stowarzyszenie jest organizacją uznaną przez Hombu Dojo w Tokio.

Wyszkoleni instruktorzy

W naszych oddziałach uczą instruktorzy, którzy cały czas poszerzają swoją wiedzę na stażach w Polsce i za granicą.

Egzaminy

Członkom naszego stowarzyszenia umożliwiamy uzyskanie stopni uczniowskich kyu oraz stopni mistrzowskich dan. Certyfikaty stopni mistrzowskich są wydawane przez Hombu Dojo w Tokio.

"Aikido nie jest sztuką niszczenia lecz sztuką życia, dobroci, pokoju oraz miłości natury."

M. Ueshiba

AIKIDO - najmłodsza sztuka BUDO wśród dyscyplin Kraju Kwitnącej Wiśni. Morihei Ueshiba - niezwykły w swojej pracowitości i wytrwałości duchowej stworzył system pozbawiony rywalizacji. Rywalizacja ta została przeniesiona do poziomu naszego wnętrza i pracy nad sobą. Dziedzictwem pozostawionym nam przez O sensei jest aby rozwijać się z partnerem a nie na nim. Wzajemność jest odzwierciedleniem relacji zachodzących między uke i tori. W ruchu najbardziej wykorzystujemy nasze anatomiczne zakresy przestrzenne. Widzimy ruchy odśrodkowe, dośrodkowe,spiralne i ich wypadkowe. Twórczy ruch łączy a nie dzieli, tworzy zespolenie. Aikido to łącznik zarówno świata wewnętrznego jak i zewnętrznego, małego i dużego chroniącego życie na każdym jego etapie rozwoju.


Andrzej Ciewiertnia 4 dan Aikido Aikikai
Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Aikido
"Aikikai Polska"

Od 2013 roku Polskie Stowarzyszenie Aikido współpracuje z ośrodkiem Cekiron we Wrocławiu. Co roku odbywają się seminaria dla i z osobami niepełnosprawnymi. Współpraca zaowocowała utworzeniem oddziału PSA dla osób niepełnosprawnych, w którym zajęcia prowadzi Sensei Jacek Olejarnik.

aINkido

Projekt AIKI MUNDUS (Świat Aiki - Dynamicznej Harmonii dla Współpracy i Rozwoju) jest europejską inicjatywą powstałą w czasie kiedy Aikido zostało po raz pierwszy zaprezentowane w Kenii w 2009 r. przez Dr. Marcina de Normont i Sensei Piotra Borowskiego prezesa Polskiego Stowarzyszenia Aikido "Aikikai Polska"

Aiki Mundus

Dzięki programowi Aiki Mundus we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Aikido "Aikikai Polska" i Kenijską Federacją Aikido "Aikikai Kenya" powstała inicjatywa PAX AIKI. Pierwszy trening Aikido w pełni dedykowany światowemu Pokojowi, Edukacji i Współpracy miał miejsce 21 września 2013 roku, w Światowy Dzień Pokoju.

PAX AIKI

W 2015 roku po raz pierwszy odbył się wyjazd do Maroka gdzie członkowie PSA ćwiczyli Aikido razem z osobami z Holandii i Maroka. Wyjazd został zaplanowany w ramach projektu wymiany osób ćwiczących Aikido przygotowanego przez PSA. W ramach projektu koszty noclegowe pokryła nasza organizacja.

Maroko